2025-09-18 20:08:49
donderdag 18 september 2025

IJsje Rijkswaterstaat valt in de smaak

Na een langdurige afsluiting is de brug bij Uitwellingerga deze week weer geopend. Ter gelegenheid van de heropening en als gebaar richting de gemeenschap, trakteerde Rijkswaterstaat vandaag op een ijsje.

De afsluiting, die van kracht was sinds november vorig jaar, had aanzienlijke impact op het dagelijks leven in het dorp en het omliggende gebied. Een deel van Uitwellingerga en het achterland raakte tijdelijk afgesloten van de rest van het dorp. Dit bracht niet alleen ongemak voor bewoners met zich mee, maar ook ondernemers ondervonden flinke belemmeringen in hun bedrijfsvoering.

Om de heropening een feestelijke tintje te geven en het geduld van de inwoners te waarderen, werden vandaag twee ijscomannen ingezet. Eén van hen was aanwezig op het Bertuspleintje, terwijl de ander zich door het dorp bewoog, onder meer over de Greate Súdein. Veel kinderen maakten van de gelegenheid gebruik om een ijsje te halen, en bij Slagerij De Jager kreeg de ijscoman nog een stukje worst!


advertentie