2025-05-16 13:31:52
vrijdag 16 mei 2025

Top en Twel maakt van Avond4daagse één groot wandelfeest!

Deze week stond in het teken van de Avond4daagse dwars door Top en Twel. Geholpen door het mooie weer werd dat niet alleen een prachtig wandelfeest voor de kinderen uit het dorp, maar zeker ook voor alle ouders, begeleiders en de leerkrachten van CBS It Harspit

Elk jaar is er een Avondvierdaagse in Sneek, maar veel animo om daar aan mee te doen, was er vanuit Top en Twel niet meer. Dus werd besloten zelf een wandelvierdaagse te organiseren samen met de school. Dat vergde de nodige voorbereiding, organisatie en creativiteit, maar het is gelukt. En niet onbelangrijk tegenwoordig, ook een mooie gelegenheid om de jeugd in beweging te krijgen, want dat is allemaal niet zo vanzelfsprekend meer...

De organisatie slaagde erin om vier verschillende routes in en rond Top en Twel uit te zetten. Elke avond was de de etappe dus anders en verrassend. Bijzonder was de etappe dwars door de weilanden van de Afkepolder, waar de deelnemers uitleg kregen van de Fûgelwacht over de weidevogels en de prachtige natuur in en rond onze dorpen. Ook werd er een stukje gevaren bij Hart van Friesland om de route weer te vervolgen door Uitwellingerga. Dat kan ook bijna niet anders, want we wonen immers omringd door het water midden in het Friese merengebied.

Prachtig was de tocht door het Rasterhoffpark en spannend met zijn allen over afgekeurde brug van Uitwellingerga (niet aan Rijkswaterstaat vertellen hoor!). Donderdag was de laatste etappe, een kortere van 3,5 kilometer waardoor ook de kinderen van groep 1 en 2 mee konden doen. De meesten verkleed in een gezellige stoet door het dorp. Hebben de inwoners van Top en Twel ze niet gezien dan ongetwijfeld vast wel gehoord. Na afloop kreeg iedereen een medaille en een ijsje.

De Avondvierdaagse werd mede mogelijk door een aantal sponsoren. Daarnaast waren er vele vrijwilligers actief. Al met al geslaagd en volgend jaar weer, laat de organisatie ons alvast weten!

Avondvierdaagse Top en Twel 2025 - Dag 1

De eerste etappe van de avondvierdaagse door Top en Twel zit er op. Maandagavond om 18.15 uur werd het startschot gegeven op het schoolplein van CBS It Harspit en de 85 schoolkinderen, gehuld in blauwe hesjes, kregen meteen een afstand van 5,4 kilometer voor de kiezen.

Avondvierdaagse Top en Twel 2025 - Dag 2

De tweede etappe van de avondvierdaagse door Top en Twel zit er op. Dinsdag om 18.15 uur werd het startschot gegeven op het schoolplein van CBS It Harspit en de 85 schoolkinderen, gehuld in blauwe hesjes, kregen meteen een afstand van 5,4 kilometer voor de kiezen.

Avondvierdaagse Top en Twel 2025 - Dag 3

De Derde etappe van de avondvierdaagse door Top en Twel zit er op. Woensdag avond om 18.15 uur werd het startschot gegeven op het schoolplein van CBS It Harspit en de 85 schoolkinderen, gehuld in blauwe hesjes, kregen meteen een afstand van 5,4 kilometer voor de kiezen.

Avondvierdaagse Top en Twel 2025 -Dag 4

De laatste (4e) etappe van de avondvierdaagse door Top en Twel zit er op. Donderdagavond om 18.15 uur werd het startschot gegeven op het schoolplein van CBS It Harspit en de 85 schoolkinderen, gehuld in blauwe hesjes, kregen meteen een afstand van 5,4 kilometer voor de kiezen.

advertentie